Булеварот пред Собрание и денеска е затворен…

Булеварот „11 Октомври“ денеска повторно е затворен…

На Табановце се чека и до еден…

Зголемен е интензитетот на сообраќај на патните…

Се судрија такси и автобус кај Собрание

Сообраќајна несреќа пред малку се случи пред…

Казнети 137 возачи за сообраќајни прекршоци во…

Министерството за внатрешни работи во текот на…

Укината забраната за сообраќај преку планинскиот превој…

– Авто мото сојузот на Македонија информира…

Избегнете ги: Утрово на овие улици има…

ЦУКС известува дека во овие утрински часови…

Мапа на небото над Европа: Никој не…

Русија утринава истрела проектили врз неколку градови…

Каде има сообраќајна гужва утрово во Скопје?

ЦУКС известува дека во овие утрински часови…

Рекорден број санкции за сообраќајни прекршоци во…

Во текот на вчерашниот ден (20.02.2022) Министерството…