Русите објавија: Уништени 830 украински борбени возила…

Веќе 830 украински борбени возила со повеќе…

Убиени 150 украински војници за еден ден,…

Брифинг на руското Министерство за одбрана (20.04.2022):…

Страшно: Русите убија најмалку 180 украински војници…

Брифинг на Министерството за одбрана на Русија…

Русите убија повеќе од 80 екстремисти, заземена…

Ден 26 од руската специјална операција во…

Министерството за одбрана на Русија соопшти: Како…

Брифинг на официјалниот претставник на Министерството за…

Зеленски објави: Колку украински војници загинале од…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, денеска изјави…

Русија е подготвена во секој момент да…

Русија е подготвена да ја прекине специјалната…

(Видео) Руското министерство за одбрана ги соопшти…

Руските вооружени сили уништија 2.396 воени објекти…

Зеленски објави страшна бројка: Колку руски војници…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека за…