Можност за мир? Генералниот секретар на ОН…

Генералниот секретар на ОН поднел барање до…

Ердоган не се откажува од “мирење” на…

Турција сè уште работи на организирање средба…

Белата куќа одговори: Дали е можна средба…

Средба или контакт на претседателите Владимир Путин…

Австрискиот канцелар ќе ги посети Киев и…

Австрискиот канцелар Карл Нехамер отпатува за Украина и утре…

Ковачевски се сретна со Ештадлер: Сега е…

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар…

Блика позитивна атмосфера на средбала Милевски –…

Министерот за локална самоуправа Горан Милевски денеска…

Украинските министри “внимателно оптимистични” по средбата со…

Украинскиот министер за одбрана Алексеј Резников изјави…

Николоски се сретна со унгарскиот амбасадор: Македонија…

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски денеска во…

Путин го откачи Бајден: Нема да има…

Москва и Вашингтон не сакаат да организираат…

(Фото) Мицкоски се сретна со директорот на…

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р Христијан Мицкоски…