За што бил телефонскиот разговор помеѓу Пендаровски…

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари телефонски разговор…

Пендаровски: Решението со Бугарија да не се…

Финалното решение со Бугарија треба да биде…

Пендаровски: Македонци во Бугарија постојат, но ние…

Претседателот Стево Пендаровски во емисијата 24 анализа…

Пендаровски: Другата страна наметна сет прашања кои…

Далеку сме од ситуација во која ќе…

(Видео) Пендаровски се сретна со Петков: Надминувањето…

Претседателот Стево Пендаровски го прими претседателот на…

Пендаровски ги прими претседателот и членовите на…

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими претседателот…

Пендаровски со честитка за празникот: Да продолжиме…

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, упати…

Пендаровски на средба со евроамбасадорот Гир

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими шефот…

Претседателот Пендаровски oствари телефонски разговор со сер…

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари телефонски разговор…

Честитка од претседателот Пендаровски по повод новогодишните…

Претседателот Стево Пендаровски, по повод новогодишните празници,…