Цели држави во мрак: Казахстан, Киргистан и…

Централноазиските држави Казахстан, Узбекистан и Киргистан се…

Утре без струја дел од центарот на…

Заради закажани технички зафати утре од 9…

Штетите во енергетиката, народот ги плаќа два…

Поради неспособноста и неодговорноста на кадрите на…

Граѓаните се соочуваат со поскапи сметки за…

„Кризата со снабдување со топлинска енергија е…

200 евра сметка никогаш не cум платил:…

Првоаприлска шега во јануари или навестување дека…

Митовски: Неколку месеци наназад имаме тивки рестрикции…

Уредникот на Инфомакс, Александар Митовски во своето…

Сиpoмаштија: ЈП Државни патишта најавува дополнителни рестрикции…

Јавното претпријатие „Државни патишта“ објави дека започнува…

Делови од Скопје утре неколку часа без…

Регионалниот центар за управување со кризи на…

(Видео) Ако ЕЛЕМ беше на здрави нозе…

Интегрален текст од прес-конференцијата на Горан​ Николов,…

Македонија ја очекува енергетски колапс – Владата…

Главниот град ќе остане без топлинска енергија…