УХМР: Облачно и студено со повремени врнежи…

Денес времето во Македонија ќе биде претежно…

Најстудено во Маврови Анови, Крушево со најмногу…

Со -5 степени Маврови Анови изутринава е…

На Попова Шапка најмногу снег – најстудено…

Најмногу снег утринава има на Попова Шапка,…

Најстудено во Тетово, Берово и Петровец, најмногу…

Утрово во 7:00 часот најниски температури од…

Еве каде утрово има најмногу снег –…

Најмногу снег утринава има на Попова Шапка,…

Најниска температура утрово на Попова Шапка

Најниска темепратура утрово во земјава е измерена…

Најстудено во Берово со -13 степени –…

Најстудено утрово е во Берово со -13…