ЕК започна официјална истрага за кинеските субвенции…

Европската комисија денеска официјално започна истрага за…

Николовски: На сточарите ќе им бидат исплатени…

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо…

Николовски најави промени: Не сме задоволни од…

Земјоделците од 1 јануари 2023 година ќе…

Град Скопје и годинава ќе дава субвенции…

Град Скопје и годинава ќе дава субвенции…

Оризопроизводителите си го бараат своето: Протест во…

Оризопроизводителите од кочанскиот регион во вторник ќе…

И овчарите на државна ц*цка: Секој овчар…

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и…

(Видео) Трипуновски: Мерката за субвенција за цената…

Денеска сум на средба со јаболко производителите…

Град Скопје ќе издвои рекордни 24 милиони…

Рекордни 24 милиони денари свои средства издвојува…