И за влез и за излез од…

Зголемена е фреквенцијата на возила на ГП…

Запленети 422 парчиња шминки на Табановце

Царинската управа има клучна улога во спречување…

(Видео) Оро и чочеци на Табановце

Долгите чекања на граничниот премин Табеновце за…

На „Табановце“ и „Богородица“ се чека околу…

На патните правци надвор од градските средини…

Малолетничка од Србија приведена на Табановце

На 21.05.2023 во 01:00 часот на Граничен…

На Табановце се чека околу 30-40 минути:…

На граничниот премин Табановце се чека околу…

Машала, се исплатело да си на граница:…

Министерството за внатрешни работи поднесе кривична пријава…

Тројца Македонци и еден Албанец приведени на…

Четири лица, од кои тројца македонски и…

Мртов мигрант пронајден во барака во транзитниот…

Во барака во транзитниот центар Табановце вчера…

(Фото+видео) Километарски колони на Табановце

Километарски колони има денеска на Табановце, информираат…