Заврши разговорот Путин-Макрон: Франција започнува со плаќање…

Кремљ пренесе детали од разговорот меѓу Путин…

Зеленски разговарал со Петков: Зедно ќе го…

Претседателот на Украина Володомир Зеленски во објава…

Разговараа Путин и Макрон: Како да се…

Рускиот претседател Владимир Путин телефонски разговарал со…