Трамп го смрзна светот со три збора:…

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп уште еднаш…

Опасноста од трета светска војна е реална,…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави дека војната…

(Видео) Бајден: Еден чекор на Русија кон…

Еден чекор на Русија кон НАТО и…