Американски сенатор испрати писмо до претседателот на…

Американскиот сенатор Марко Рубио испрати писмо до…

(ВИДЕО) ШОКАНТНО: Директор на Фајзер признава дека…

Џордон Тристон Вокер, директор за истражувања и…

Го прогласија за умрено: ЕУ бара измена…

Владите на Европската унија го засилија притисокот врз Фајзер и другите…

Намириса профит: Бил Гејтс ќе го поддржи…

Партнерството помеѓу американскиот производител на лекови Фајзер…

Извршниот директор на Фајзер: Науката е блиску…

Алберт Бурла, претседател и извршен директор на…

Фајзер сака и децата од 5 до…

Фармацевтската компанија Фајзер денеска соопшти дека сака…

Директорот на Фајзер: Интензивно работиме вакцината против…

Извршниот директор на „Фајзер“, Алберто Бурла, во…

Шокантната вистина излезе на виделина: Дали свесно…

Нус-појавите на вакцината на Фајзер вклучуваат гастро…

Уништени огромни количини од вакцините на Фајзер,…

На депонијата Дрисла денеска се уништени 67…

Амнести Интернешнал: Производителите на вакцини алчни за…

Откако постојат вакцини против Ковид-19, болеста за…