(Фото) Едно лице загина по пад на…

Канцеларијата на шерифот на округот Полк соопшти…

Државата Флорида со смртна казна за педофилијата

Законот за смртна казна во Државата Флорида…

Момче кое побегнало од војната во Украина…

Деветнаесетгодишно момче загинало, откако се обидело да…

(Вознемирувачко видео) Пукање на шеталиште на Флорида,…

Девет лица беа застрелани, меѓу кои и…

(Видео) Храбро девојче од Флорида преживеа напад…

Девојче од Флорида преживеално напад од ајкула…

Преполни клиниките за абортуси во Флорида

Докторката Д. никогаш немала толку многу работа.…

Бараше ли ФБИ тајни документи за нуклеарно…

„Вашингтон пост“ открива дека ФБИ извршил претрес…

Поплавени патишта во Флорида, има и заглавени…

Во некои делови на Јужна Флорида патиштата…

(Видео) Дожд од игуани: Во Флорида е…

Американските метеоролози ги предупредија жителите на Флорида…