(Видео+фото) Спроведен во притвop возачот кој синоќа…

22 годишниот Јордан Ѓ. пред малку беше…

30 дена притвop за возачот кој ја…

Судија на претходна постапка вечерва донесе решение…

Не бил под дејство на алkoxол: Објавени…

Дваесет и две годишниот скопјанец кој вчера…

Драма во Топаана: Пpoбодени две лица во…

На 18.01.2022 во 22.15 часот било пријавено…

Приведени четири лица – расчистени четири тешки…

По преземени мерки и активности од страна…

Приведен разбојник за доиздржување на казна затвор

На 10.01.2022 во 19.10 часот полициски службеници…

62-годишен маж и давал насоки на 28-годишна…

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар…

Собраќајна несреќа на автопатот Неготино-Демир Капија: Автомобил…

Едно лице било тешко повредено во сообраќајна…

Фатен на дело: Приведен крадец од Валандово…

–Министерството за внатрешни работи информира дека ноќеска,…

Расправија на Попова Шапка довела до пукање…

Жител на скопска Копаница во тетовската полиција…