(Видео) Царината заплени минибус со албански таблички…

Царинската управа на граничниот премин Табановце одзеде…

Запленети 422 парчиња шминки на Табановце

Царинската управа има клучна улога во спречување…

Косовската царина инкасира милијарда евра во 2023…

Косовската царина соопшти дека од почетокот на…

Царината заплени ракија, маслиново масло и планински…

Царинската управа информира дека вчера на граничниот…

На „Богородица“ лани во еден ден запленети…

Царинската управа лани во еден ден запленила…

Царината заплени 27.000 евра на ГП Богородица!

На 18.07.2023 година околу 20:00 часот на…

Српската царина заплени роба вредна 20.000 евра,…

Српската Царинска управа информира дека денеска на…

Косовската царина потврди: На сила е забраната…

Косовската царина потврди дека забраната што ја…

Акција на царина: Запленети 90.000 ЕВРА на…

Царинските службеници од царинската испостава Аеродром спречија…

Бугарската царина заплени 35 пиштоли и 557.000…

Цариниците на граничниот премин помеѓу Бугарија и…