Експлозија во близина на брод во Црвеното…

Британската агенција за поморска безбедност (УКМТО) соопшти…

Американската морнарица им собори на Хутите 15…

Американската морнарица утрово собори 15 беспилотни летала…

Поморските гиганти го запреа патувањето на контејнерските…

Најмалку осум бродови беа нападнати во последните…

Пентагон: Американски воен брод и повеќе комерцијални…

Пентагон се огласи откако претходно денеска, и…

Инцидент во Црвеното Море: Напад со беспилотно…

Инцидент се случил во Црвеното Море кога…

Повеќе од 50 воени бродови од 11…

Моментално во водите околу Израел се случува…