Разбојници ограбиле црква, со нож му се…

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш,…

По Света Софија, во Истанбул, уште една…

По Света Софија, во Истанбул, уште една…

Турција уапси 48 осомничени поврзани со ИСИС…

Турција уапси 48 осомничени поврзани со Исламската…

Албанско знаме поставено на црквата на тетовското…

Црковниот одбор при храмот „Свети Атанасиј“ во…

Турската полиција уапси 25 лица, поврзани со…

Турските власти приведоа 25 осомничени во врска…

(Видео) Вооружен напад на црква во Истанбул!…

Двајца маскирани напаѓачи извршија вооружен напад врз…

Ограбена црквата Св. Архангел Гаврил во Косово

Во раните утрински часови четири маскирани лица…

Драма во Атина: Сириец со нож влегов…

Сириец направи сериозен инцидент во црква во…

Затворена руската црква во Софија: Верници положија…

Верници вчера се собраа во дворот на…

„Не сум ниту Бугарин, ни Србин ни…

Откако соседните држави почнаа со старите пропаганди…