(Видео) МВР: Пресечен меѓународен канал за шверц,…

На влезот во Гостивар, во заедничка акција…

(Видео) Спречен нелегален влез на шест мигранти…

Мобилен тим при Секторот за контрола и…

(Видео) Царината заплени минибус со албански таблички…

Царинската управа на граничниот премин Табановце одзеде…

Приведен гевгеличанец поради криумчарење на цигари и…

Ноќва во 01.20 часот на Граничен премин…

Спречен шверц на ветеринарни лекови од Албанија…

На граничниот премин „Блато” на македонско –…

(Фото + видео) Неуспешна мисија: Украинка се…

Украинка се обиде да си го прошвервцува…

(Видео) Голема полициска акција по наредба на…

Во текот на ноќта по насоки на…

Разбиена меѓународна албанска мафија: Запленет имот од…

Италијанските власти за борба против мафијата информираат…

(Фото) Запленети над пет килограми накит во…

Пет килограми златен накит вчера бил запленет…

Притвор за шверцерот на тешко oрyжje од…

Жителот на Порој кој вчера беше приведен…