Владеачката коалиција во Германија со историски низок…

Владеачката коалиција во Германија со историски низок…

Шолц: Во Германија мора да постои нулта…

Германскиот канцелар Олаф Шолц изјави денеска, на…

Фон Дер Лајен и Шолц искажаа осуда…

Претседателката на Европската комисија, Урсула Фон Дер…

Шолц: ЕУ мора да го награди напредокот…

Единствената исправна одлука на ЕУ е да…

Мелони го критикува Шолц за миграцијата

Италијанската премиерка Џорџа Мелони испрати писмо до…

Германскиот канцелар ја спореди војната во Украина…

Олаф Шолц привлече многу внимание во Германија…

Шолц: Нема враќање на економијата на пред…

Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска од самитот…

Шолц: Санкциите ни штетат и нам, но…

Германскиот канцелар Олаф Шолц изјави дека Берлин…

Шолц со пофалби за политиката на Меркел:…

Германскиот канцелар Олаф Шолц ја пофали политиката…

Шолц ја поддржа политиката на Меркел кон…

Германскиот канцелар Олаф Шолц ја пофали политиката…