Скопјани на цела држава наплаќаат паркинг во…

Социјалните мрежи вријат заради информацијата дека за…

Со “Хонда” удрил во мостот на Брегалница:…

На 23.09.2022 околу 16.30 часот во СВР…

И Штип бара локален референдум!

Штипјани ќе се изјаснуваат за уште едно…

Повторно пронајдена дрога во штипскиот затвор

Вчера во 16.30 часот во СВР Штип,…

Малолетници со мопед удриле во ограда: Едниот…

Вчера во 15.40 часот во СВР Штип…

МВР УПАДНА ВО ШТИПСКИОТ ЗАТВОР: Пронајдени дрога,…

Од Министерството за правда информираат дека денеска…

Поскапува таксито во Штип за 30%

Од утре поскапува такси превозот во Штип.…

Приведен крадец од Штип, расчистени две кривични…

На 05.06.2022 полициски службеници од Полициската станица…