Леле браво, многу брзо – Шаќири: Надминат…

Министерот за образование и наука Јетон Шаќири…

(Фото) “Се заиграа” децата на Ахмети: Опуштање…

Министерството на Артан Груби уредено како детско…

Шаќири: Средствата кои се издвојуваат за образованието…

Средствата кои се издвојуваат за образованието од…

Дали да плаче човек или да се…

Повеќе од 90 отсто од учебниците се…

Годинава ќе се градат ФИНКИ и “Мајка…

Секоја област има своја тежина и важност,…

Шаќири објасни зошто се продолжува летниот распуст:…

Заради подобро функционирање на училиштата е одложен…

Ковачевски нема да побара одговорност од Шаќири…

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски не планира…

Шаќири: Тетовскиот универзитет е расадник на квалитетни…

Универзитетот во Тетово е расадник на квалитетни…

Од утре испорака на учебниците до училиштата:…

Поминаа два и пол месеци од почетокот…

Шаќири: Ќе се бара системско решение за…

Студентскиот оброк по цена од 120 денари…