Tpaгична сообраќајка во Скопје: Едно лице зaгинa во cyдap помеѓу две возила

t

На 12.01.2022 во 11.50 часот било пријавено дека на ул.„Александар Урдаревски“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „ивеко“, управувано од С.С.(37) од Скопје и патничко возило „опел вектра“, управувано од А.М.(64) од Скопје, и двете со скопски регистарски ознаки. На местото на несреќата од Итна медицинска помош била констатирана смрт кај возачот А.М.. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Доследна на ветувањата: Арсовска започна со чистење…

Започна чистењето на големата депонија покрај езерото…

Бугарија ја заврши истрагата, откриена причината за…

Истражниот тим во Бугарија кој спроведе истрага…

Последно збогум: Утре ќе се палат свеќи…

Во среда, 26 јануари, ден пред неговиот…

(Фото) Арсовска: Исчистена уште една депонија, Град…

Службите на Град Скопје денеска завршија со…

Тинејџер пpeгазил 72 годишен пешak во Скопје,…

На 24.01.2022 во 10.20 часот било пријавено…