Објавено на:

Абазовиќ брутален: Или јас или Ѓукановиќ ќе заминеме од политичката сцена

t

Абазовиќ: Она што се случува вечерва во Црна Гора е за да исчезнат од политичката сцена или Дритан Абазовиќ или Мило Ѓукановиќ.

Ова е политичка пресметка во која некој треба да добие предност. Со оглед на тоа што сум многу послаб политички, финансиски неспоредливо – тоа се светови, луѓе од подземјето што ги немам, а тој ги има, медиуми што јас ги немам, а тој ги има – веројатно победникот може однапред да се знае. Но, тоа не значи дека ако јас сум придонел само малку, дека некој друг нема да го подигне факелот и целосно да го вклучи светлото. Кој и да го направи тоа, јас ќе бидам таму да му честитам. Тоа е политичко решение за Подгорица, парламентарни и претседателски избори, рече Абазовиќ.

Ќе си замине или Мило Ѓукановиќ или Дритан Абазовиќ, а после него уште многу Дритани, изјави црногорскиот премиер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Абазовиќ ги повика граѓаните на одговорност и…

Претседателот на црногорската Влада Дритан Абазовиќ стравува…

Премиерите на Црна Гора и Албанија едногласни:…

Премиерите на Црна Гора и Албанија, Дритан…

Абазовиќ ја прифати поканата на Зеленски да…

Црногорскиот премиер Дритан Абазовиќ ја прифати поканата…

Абазовиќ најави посета на Србија на 29…

Црногорскиот премиер Дритан Абазовиќ најави дека официјално…

Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ ќе…

Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ ќе…