Австрија го продолжува рокот за гранична контрола со Словенија и Унгарија

t

Австриското Министерство за внатрешни работи соопшти дека за шест месеци ја продолжува контролата долж границата на Австрија со Словенија и Унгарија. Во моментов австриските власти ја контролираат и границата со Чешка и Словачка. На границата со другите соседни земји на Австрија се врши „интензивна контрола во пограничните области“, се вели во соопштението.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) СТРАШНО НЕВРЕМЕ во Словенија и Србија…

Невреме денеска имаше и во Словенија. Регистрирани…

Европратеникот Шидер: Македонија може да напредува и…

Македонија може да напредува и да стане…

Се огласи српскиот амбасадор во Австрија: Во…

Не можеме да располагаме со информациите, со…

Сијарто: Унгарија нема намера да ги прекине…

Унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто…

Сијарто: Унгарија никогаш нема да испрати војници…

Унгарија никогаш нема да испрати војници и…