Акција на МВР во Куманово: Приведени двајца крадци

t

На 15.02.2022 во 21.10 часот, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода Н.М.(61) и Д.И.(34), двајцата од Куманово.

Тие биле затекнати во деловен објект во с.Доброшане, кумановско, при обид да извршат кривично дело „тешка кражба“. Кај нив биле пронајдени предмети поврзани со кривичното дело.


Лицата биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пронајдена дрога при контрола на угостителски објекти…

Синоќа (21/22.05.2022) година од страна на полициски…

180 сообраќајни прекршоци во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на…

Казнети 108 возачи во Скопје, 12 без…

Засилените акциски контроли продолжуваат. Министерството за внатрешни…

Приведен 40 годишен скопјанец, бил баран со…

Денеска (17.05.2022) во 11.00 часот на ул.„Мајка…

На територија на град Скопје изречени се…

Министерството за внатрешни работи во текот на…