Акција на МВР: Приведен дилер во Кавадарци

t

На 30.01.2022 околу 19.00 часот, полициски службеници од ОВР Кавадарци го лишиле од слобода М.Н.(34) од Кавадарци.

-При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени кафеава прашкаста материја, дигитална вага и предмети со остатоци од кафеава прашкаста материја, информира МВР.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Акција на МВР: Приведени седуммина, пронајдена дрога…

Полицијата од СВР Тетово во период од…

Приведен дилер од Скопје

Денеска, на улица „Марко Орешковиќ“ во Скопје, полициски…

Измамена кавадарчанка мислела дека инвестира пари во…

Измамена е жена од Кавадарци, која верувала…

Апасиев: Дерење на живо – За месец…

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев на Фејсбук…

Акција на МВР: Приведен дилер од Мала…

Денеска (27.07.2022) во 02.30 часот од страна…