Објавено на:

Акција на МВР: Пронајдено оружје при претрес во Ласкарци

t

Денеска (21.05.2022) во с.Ласкарци, скопско,  полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи при МВР во координација со полициски службеници од СВР Скопје – Единица за недозволена трговија го лишиле од слобода С.Б.(34) од с.Ласкарци.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени една пушка- карабин и повеќе куршуми за него  и една  ловечка пушка.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарскиот парламент контра Радев: Оружје во Украина…

Бугарскиот парламент го отфрли ветото што претседателот…

ГОЛЕМА АКЦИЈА НА ЕВРОПОЛ: Над 500 лица…

Европол уапси 566 лица и заплени над…

(Видео) Моди леташе со борбени авиони произведени…

Премиерот го постави домашното производство на оружје…

Зеленски се жали: Откако почна конфликтот Израел-Хамас…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека испораките…

Косовското министерство за одбрана не открива дали…

Директорот на турската компанија „Бајкар“ од која…