Објавено на:

Акција на МВР: Спречен обид за шверц на кокаин, хашиш и марихуана во државата – има уапсени

t

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Единица за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи при БЈБ и Одделението за недозволена трговија со дрога при СВР Куманово, во содејство со мобилен тим при Царинската управа на 26.06.2022 во временскиот период од 00.30 до 03.00 часот од страна наГраничен премин „Табановце“ при влез во државата лишени од слобода се А.Г.(40), Т.Д.(39), двете од Скопје и А.Б.(36) од Тетово.

Од МВР информираат дека, полициски службеници сопреле патничко возило „БМВ“ со холандски национални ознаки, управувано од Т.Д., во кое сопатници биле А.Г. и А.Б. и при претрес во возилото биле пронајдени три пакувања со вкупно 204 грама кокаин, наменет за улична продажба каде би достигнал вредност од околу 15.000 евра,  1 пакување со хашиш, три пакувања со марихуана и мешавина на тутун со хашиш.

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Единица за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи при БЈБ и Одделението за недозволена трговија со дрога при СВР Куманово, во содејство со мобилен тим при Царинската управа на 26.06.2022 во временскиот период од 00.30 до 03.00 часот од страна наГраничен премин „Табановце“ при влез во државата лишени од слобода се А.Г.(40), Т.Д.(39), двете од Скопје и А.Б.(36) од Тетово.

Од МВР информираат дека, полициски службеници сопреле патничко возило „БМВ“ со холандски национални ознаки, управувано од Т.Д., во кое сопатници биле А.Г. и А.Б. и при претрес во возилото биле пронајдени три пакувања со вкупно 204 грама кокаин, наменет за улична продажба каде би достигнал вредност од околу 15.000 евра,  1 пакување со хашиш, три пакувања со марихуана и мешавина на тутун со хашиш.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Акција на МВР: Приведени седуммина, пронајдена дрога…

Полицијата од СВР Тетово во период од…

(Фото) Во Дебар пронајдена и уништена марихуана…

На 27/28.07.2022 од страна на полициски службеници…

Приведен дилер од Скопје

Денеска, на улица „Марко Орешковиќ“ во Скопје, полициски…

Апасиев: Дерење на живо – За месец…

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев на Фејсбук…

Акција на МВР: Приведен дилер од Мала…

Денеска (27.07.2022) во 02.30 часот од страна…