Албанец уапсен на Деве Баир

t

Албанец уапсен на еден македонски граничен премин. 

– На 06.05.2024 во 16.00 часот на Граничниот премин Деве Баир, полициски службеници го лишиле од слобода Г.Д.(44) од Република Албанија, затоа што што при извршена пасошка контрола и проверка било констатирано дека вин бројот на патничкото возило „мерцедес“ со албански национални ознаки, кое го управувал, бил фалсификуван. Тој бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Крива Паланка за понатамошна постапка, информираа од полицијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Неколку апсења за дрога во Скопје!

Низа апсења се случиле во текот на…

(Видео) Македонец фатен со 21 килограм амфетамин…

Државјанин на Македонија е приведен поради сомнение…

Приведени пет странски работници од Турција и…

На 04.06.2024 во 12.30 часот, полициски службеници…

ГОЛЕМА АКЦИЈА ЗА СУЗБИВАЊЕ НА УЛИЧНО ДИЛЕРСТВО:…

Во рамки на криминалистичка истрага која од…

Еѓипќанец уапсен на „Богородица“

На 25.05.2024 во 10.00 часот на Граничниот…