Албанец ја избодел до смрт сопругата бидејќи му донела супа за јадење и зборувала лошо

t

Албанец e осуден на доживотен затвор во Австрија, затоа што ја избодел сопругата до смрт откако за појадок му послужила супа. 

Станува збор за шеесетгодишен Албанец од Косово.  Тој е обвинет дека во ноември лани ја избодел сопругата 16 пати по брачна расправија. По убиството излегол да се прошета, изјавил пред судот.

„Потоа отидов кај соседот и му кажав дека ја убив сопругата и дека треба да повика полиција“, раскажал Албанецот.

Сопругата го испровоцирала затоа што зборувала лошо за неговата ќерка од првиот брак.  Кажал дека изгубил контрола, извадил ножеви од кујната и ја нападнал жената. Тој го признал делото, но не се покајал пред судот. Албанецот ја избодел жената од зад грб.

Во декември во 2018 година Албанец на улица во Виена ја уби својата сопруга. 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Премиер Албанец ќе ги теши незадоволните во…

На многу коментираната средба на раководството на…

Камионџија од Босна и Херцеговина убиен во…

45-годишниот Џемал Чардаковиќ е убиен вчера во…

ХОРОР во Иран: Ученичка убиена затоа што…

Уште една ученичка, наводно, била убиена од…

Република Македонија протера Албанец! Ова се деталите

На 05.10.2022 на ул„Маршал Тито“ во Кичево,…

ХОРОР во Србија: Татко си ја убил…

Убиството во Вршац, каде што таткото Марко…