Албанска опозиција: Изградбата на прифатни центри за мигранти ја загрозува националната безбедност на земјата

t

Албанската опозициска Демократска партија остро реагираше по веста дека премиерот Еди Рама се договорол Италија да гради прифатен центар за имигранти во пристанишниот град Шенѓин.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пукање во мигрантски камп кај Сараево

Во мигрантскиот камп Блажуј кај Сараево синоќа…

Три малолетни девојчиња загинаа во несреќа со…

Три девојчиња, неофицијално сестри на возраст од…

Приведен криумчар на мигранти, пронајдени пет лица…

Денес рано наутро полицијата спречи нелегална трговија…

Автомобил полн со мигранти од Кина удрил…

Полицијата во недела привела триесет и петгодишен…

Скопјанец фатен како криумчари мигранти

На 26.02.2024 во 21.15 часот на улица…