Апасиев: Честито на младите, широката коалиција СДС-ДПМНЕ си гази во Собрание!

t

Лидерот на Левица и пратеник во Собранието на Република Македонија, Димитар Апасиев, ја честита широката коалиција меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ кои, како што вели, денеска си гласаа закони со двотретинско мнозинство во Собранието.

– Широката коалиција си гази! Денес Таљат закажа рекордни 11 седници – ДПМНЕ му прави кворум, па дури и му гласа закони со 2/3 мнозинство.

#ЧеститоНаМладите – напиша Апасиев на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СДСМ: Џафери е добро решение за технички…

Сметаме дека Талат Џафери е соодветно и…

СДСМ: Мицкоски да излезе пред граѓаните и…

Од СДСМ порачуваат Христијан Мицкоски да не…

Се очeкува Јован Митрески да биде предложен…

Неофицијално се дознава дека на овој состанок…

Ковачевски ќе биде носител на пратеничка листа…

Премиерот Ковачевски вечерва во интервју за "360"…

ЗНМ: Квалификациите на високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ…

Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) реагира…