Апсење во Тетово: Пронајдени кокаин, оружје, муниција

t

Во тетовски Требош, вчера околу 12:40 часот полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 58-годишниот З.Љ. од ова село.

При претрес во неговиот дом и во возило „фолксваген голф“ со тетовски регистарски ознаки, извршен со судска наредба, информираа денеска од МВР, биле пронајдени кокаин и осум куршуми за ловечка пушка калибар 12 милиметри.

Тој бил задржан во Полициската станица Тетово и по документирање на случајот против него ќе следуваат поднесоци по член 215 и член 396 од Кривичниот законик. 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Акциска контрола на МВР во угостителски објекти:…

Ноќва (19.03.2023) во периодот од 00.00 до…

Тетовец ја тепал 24-годишната сопруга

Синоќа околу 22.30 часот, полициски службеници на…

Пронајдени оружје и муниција, приведени две лица…

На 17.03.2023 во Прилеп полициски службеници од…

Акциска контрола на МВР: Казина во Прилеп,…

При спроведена контрола од страна на припадници…

Акција на МВР: Пронајдена дрога на Бит…

Полициски службеници од Единицата за недозволена трговија…