Објавено на:

Бајден отиде да зборува за инфраструктура, а пред да пристигне се сруши мост

t

Мостот во американскиот град Питсбург се урна, само неколку часа пред претседателот на САД, Џо Бајден, да го посети тој град за да разговара за инфраструктурата, пренесува Вашингтон пост.

Десет лица се полесно повредени, од кои тројца се хоспитализирани, јавуваат локалните медиуми.

Портпаролот на пристанишната управа потврди за Питсбург Пост Газета дека возачот и двајцата патници успеале да се спасат.

Мостот се урна истиот ден со посетата на американскиот претседател Џозеф Бајден, кој требаше да разговара за инфраструктурата со локалните власти во Питсбург.

Белата куќа сè уште не одговорила на барањето за коментар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Макрон го покани Путин на „Денот Д“…

Претседателот на Франција, Емануел Макрон го покани…

Мицотакис повторно предупредува: Ќе имате проблеми со…

Сакам уште еднаш да упатам предупредувачка порака…

Путин: Америка ја сече гранката на која…

Со воведувањето санкции кон Русија, американските власти…

Бугарија е најголема закана за Македонија –…

Балканските земји се сметаат за непријатели, покажува…

Воздухопловните сили на САД распоредија ловци Ф-22…

Воздухопловните сили на САД распоредија неколку стелт-ловци…