Објавено на:

БАЈДЕН СЕ РАКУВА СО „НИКОЈ“-НЕВЕРОЈАТНО СРАМНО: Конгресменката бурно реагираше, „Доста е“

t

Американскиот претседател Џо Бајден уште еднаш направи гаф, но овојпат изгледаше како воопшто да не знае што прави. Веднаш по завршувањето на говорот во Северна Каролина со поздравот „Бог да ве благослови сите“, на видеото се гледа како Бајден се врти надесно и навидум кажува нешто на празниот простор зад него и потоа се ракува, но на бината нема никој друг.

Откако сфатил дека нема со кого да се ракува, Бајден застанува, погледнува наоколу за момент, а потоа ја напушта бината.
Американската конгресменка Марџори Тејлор-Грин бурно реагираше на најновиот срам на американскиот претседател.

– Нашиот претседател се обиде да се ракува со буквално никого. Неверојатно срамно! Тој владее со нашата земја. Навистина е доста! – напиша на Твитер републиканската конгресменка Марџори Тејлор-Грин.
ФОТО: Print Screen/The Sun

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Траги-комедија: “Бугарин” учествувал во откривањето на Америка,…

Зголемените бугарски апетити кон Македонија и Македонците…

(Видео) Прваче или претседател: Бајден се потруди…

Американскиот претседател, Џо Бајден се врати во…

Бајден вели: Санкциите против Русија влијаат и…

Соединетите држави и Европа знаеле дека воведувањето…

Да не го турна Путин: На социјалните…

Американскиот претседател Џо Бајден падна од велосипед…

(Видео) Изгледа му требаат помошни тркала: Бајден…

Претседателот на САД, Џо Бајден во текот…