Објавено на:

БАЈДЕН СЕ РАКУВА СО „НИКОЈ“-НЕВЕРОЈАТНО СРАМНО: Конгресменката бурно реагираше, „Доста е“

t

Американскиот претседател Џо Бајден уште еднаш направи гаф, но овојпат изгледаше како воопшто да не знае што прави. Веднаш по завршувањето на говорот во Северна Каролина со поздравот „Бог да ве благослови сите“, на видеото се гледа како Бајден се врти надесно и навидум кажува нешто на празниот простор зад него и потоа се ракува, но на бината нема никој друг.

Откако сфатил дека нема со кого да се ракува, Бајден застанува, погледнува наоколу за момент, а потоа ја напушта бината.
Американската конгресменка Марџори Тејлор-Грин бурно реагираше на најновиот срам на американскиот претседател.

– Нашиот претседател се обиде да се ракува со буквално никого. Неверојатно срамно! Тој владее со нашата земја. Навистина е доста! – напиша на Твитер републиканската конгресменка Марџори Тејлор-Грин.
ФОТО: Print Screen/The Sun

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Се запали авион на „Делта“, а…

Авион на „Делта ерлајнс“ се запали веднаш…

Американски конгресмен: Америка може да испрати војска…

Во случај на пад на Украина, Соединетите…

Си Џипинг: Кина и Америка треба да…

Кина и Америка треба да бидат партнери,…

Американски милијардер: Украина ќе доживее крах –…

Американскиот милијардер Дејвид Сакс, по усвојувањето во…

Кинескиот премиер: Америка и Кина треба да…

Кинескиот премиер Ли Џианг за време на…