Бислимовски бил во Дубровник на сопствен трошок велат од РКЕ

t

Регулаторната комисија за енергетика утрово соопшти дека дел од политичките партии никако не успеваат да излезат од матрицата на вршење на пристисок на независноста на институциите и преку следење на приватниот живот на вработените.

Портпаролката на РКЕ Марина Узунов, информираше дека претседателот Марко Бислимоски лично ги покрил трошоците и со сопствено возило учестуваше на Енергетскиот самит во Неум кој е во организација на УСАИД, УНДП, ЕУ делегација на Босна и Херцеговина и ГИЗ.

Демантот следува откако ВМРО-ДПМНЕ објави дека „Бислимовски се гоштева во скап ресторан во Дубровник, додека народот не знае како да си ги плати сметките за струја“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

РКЕ ЈА ЗАТВАРА БЕГ: Скопјани ќе се…

Регулаторната комисија за енергетика е во процедура…

Бислимовски бил во Дубровник на сопствен трошок…

Регулаторната комисија за енергетика утрово соопшти дека…

Oпштините по цели буџети трошат на сметки…

Регулаторната комсија за енергетика (РКЕ) прави анализи…

Ново големо поскапување на цените на горивата

Како и секој работен понеделник, така и…

Peзил, некои работи не стареат добро –…

Изјавата од ноември Нема да има ценовни…