Битолчани повторо се разбудија со земјотpec

t

Утрово битолчани повторно се разбудија вознемирени од земјотресот кој ги стресе во 3:40 часот.

Според информациите на ЕМСЦ истиот бил со интензитет од 2.8 степени по рихтеровата скала.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документ) Левица бара разрешување на директорката на…

Политичката партија Левица упати барање до градоначалникот…

Како државата го дозволува ова?! Македонски ученици…

Фондацијата „Бугарска меморија“ вчера на Фејсбук објавила…

(Фото) Се’ по ЕХФ стандарди: Битолската сала…

Долги години и Еурофарм Пелистер и КК…

Тажно: Млад градежен работник тешко повреден на…

33-годишен работник од Битола се повредил додека…

Тешка сообраќајна несреќа во Битола: 21-годишник од…

Вчераво 15.20 часот во СВР Битола било…