Битoлчaнeц co кaмиoн yдрил вo kyќа и тeшko ce пoврeдил

t

На битолската улица „Љубојно“ вчера во претпладневните часови, А.Ч.(26) од битолското село Црнобуки, управувајќи товарно моторно возило „мерцедес“ со гостиварска регистрација, изгубил контрола и удрил во куќа.

Како што информираат од МВР, во несреќата возачот се здобил со тешки повреди констатирани во Клиничката болница во Битола.

На местото на несреќата извршен бил увид од екипа од СВР Битола

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документ) Левица бара разрешување на директорката на…

Политичката партија Левица упати барање до градоначалникот…

Како државата го дозволува ова?! Македонски ученици…

Фондацијата „Бугарска меморија“ вчера на Фејсбук објавила…

(Фото) Се’ по ЕХФ стандарди: Битолската сала…

Долги години и Еурофарм Пелистер и КК…

Тажно: Млад градежен работник тешко повреден на…

33-годишен работник од Битола се повредил додека…

Тешка сообраќајна несреќа во Битола: 21-годишник од…

Вчераво 15.20 часот во СВР Битола било…