Божиновски до опозицијата: Кога сте неспесобни нека брише под со вас премиер со 3% поддршка!

t

Премиерот Ковачевски денеска практично ја нарече опозицијата “третоодделенче”, велејќи дека изговори на деца од трето одделение нема да поминат во Собранието и Владата.

Ваквиот говор на Ковачевски го коментира Божидар Божиновски кој вели дека опозицијата е неспособна штом не може да се спротивстави на премиер со 3% поддршка од народот.

-“Изговори од трето одделение на опозицијата не поминуваат” – премиерчето

Ко сте неспособни ко опозиција да му се спротивставите на премиер со 3% поддршка нека брши подот вака со вас. – вели Божиновски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковачки: Следи целосна трансформација, ресетирање на системот…

Македонија е пред нов почеток, пред нова…

Талески: ВМРО-ДПМНЕ ги излажа граѓаните, нема поништување…

Ова е еден вид изборна измама, ВМРО-ДПМНЕ…

Талевски: ВМРО-ДПМНЕ ја направи најголемата изборна измама…

Пратеникот од редовите на СДСМ, Миле Талевски…

Собранието денеска ја избира дваесеттата Влада од…

 Собранието денеска во 11 часот треба да…

ВЛЕН се сервилни кон ВМРО-ДПМНЕ, реагираат од…

ВМРО го отстранува Балансерот, вреди да се…