Објавено на:

Бразилскиот претседател итно примен во болница

t

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро бил примен в болница поради болки во стомакот и веднаш се почнати испитувања за да се утврди дали е неопходна операција, соопшти докторот на шефот на државата, Антонио Луис Маседо.

Бразилската ТВ мрежа „Глобо“ прикажа фотографии од Болсонаро како се спушта по скалите на претседателскиот авион по слетувањето во Сао Паоло, час и половина по полноќ, по што е префрлен во болницата „Вила Нова Стар“.

Болсонаро е хоспитализиран неколку пати откако беше избоден со нож за време на претседателската кампања во 2018 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

БРУКА: Вработена во болница земала картичка на…

Денеска (16.11.2022), полициски службеници од Единицата за…

Гостиварската болница доби сметка за струја од…

Гостиварската општа болница „Ферид Мурад” може да…

Бразил и Шпанија регистрираа први случаи на…

Први смртни случаи од мајмунски сипаници регистрирани…

Путин на БРИКС: „Бараме излез од кризата…

Владимир Путин во својот говорна 14-тиот самит…

Самит на БРИКС: Кои ги критикуваше едностраните…

Кинескиот претседател Кси Џинпинг во четвртокот ја…