Објавено на:

Бројот на повредени од терористичкиот напад во Москва се зголеми на 382 лица

t

Бројот на повредените од терористичкиот напад во градското собрание Крокус се зголеми на 382, ​​соопшти Центарот за медицина при катастрофи за ТАСС.

Според ажурираните податоци, повредени се 382 лица, меѓу кои девет деца. Мнозинството, 217 жртви, добија соодветна медицинска нега. Претходно, 165 лица беа хоспитализирани, од кои 96 се веќе отпуштени“, рече изворот на агенцијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Повеќе од 1.500 луѓе се евакуирани од…

Повеќе од 1.500 луѓе се евакуирани од…

Москва го протерува британското воено аташе

Одбранбеното аташе на британската амбасада во Москва…

Путин слета во Пекинг

Рускиот претседател Владимир Путин слета во Пекинг…

На Црвениот плоштад во Москва заврши генералната…

На Црвениот плоштад во Москва заврши последната…

Запленетото оружје од фронтот во Украина атракција…

Западните тенкови и воената опрема запленети од…