Важна информација од Wizz Air: Видете кои летови се откажани

t

Поради актуелната состојба во Украина, авиокомпанијата Виз ер информира дека привремено ги прекинува сите летовите кон Украина.

„Поради актуелните настани во Украина и затворањето на воздушниот простор, Виз ер со жалење ги информира нашите клиенти дека авиокомпанијата мора привремено да ги прекине сите летови во земјата. Патниците со резервирани летови од и до Украина можат да најдат повеќе информации на wizzair.com, или пак, преку телефонскиот центар на авиокомпанијата: 00380 893 202 532.

Безбедноста на нашите патници и членови на екипажот останува наш приоритет број еден и се надеваме дека наскоро Укранина ќе се врати во нормала,“ информираат од компанијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“Бритиш ервејс” откажа 10.000 летови поради недостаток…

Бритиш ервејс најави уште една рунда откажувања…

Завршува обновата на пистата на скопскиот аеродром,…

„ТАВ Македонија“ денеска ќе ја заврши реконструкцијата…

ТАВ ја завршува реконструкцијата на пистата на…

ТАВ Македонија, за утре, сабота, 28-ми мај,…

Визер ги обнови летовите од Скопје до…

Wizz Air ќе ги обнови летовите на…

Вашингтон објасни зошто нема да забранат летови…

САД немаат намера да воспостават зона на…