Важно соопштение од ЈСП: Привремено се прekинува услугата за плаќање билет со мобилен телефон

t

Утре, од 22 часот, нема да функционира опцијата за плаќање билет во јавен превоз со мобилен телефон (валидација преку бројот 185).

Прекинот на оваа услуга, ќе биде од времен карактер, поради надградба на системот за електронска наплата.

Од среда (12.01.2022 год), опцијата за плаќање со мобилен телефон ќе биде достапна, информираат од ЈСП.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЈСП: Нема да дозволиме политичките интриги да…

Од рано изутринава автобусите на ЈСП Скопје…

Јавниот превоз во Скопје функционира нормално, вработените…

Автобусите на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ утрово…

(Видео) Африм Муча во живо за Инфомакс:…

Африм Муча, претставник на еден од синдикатите…

(Видео) Овој срам не се пере! ДПМНЕ…

Советот на Град Скопје после денешната сага…

Јанчева: За глава ќе ве скрати Мицкоски…

За глава ќе ве скрати Мицкоски ако…