Вардар не се шегува: Го потпиша и Кебел Сусо за уште посилен тим!

t

Раководството на ФК Вардар прави големи работи, па така во еден ден промовираше две интернационални засилувања кои треба да го подигнат квалитетот на екипата. Нов играч на Вардар е Кеба Кебел Сусо, офанзивец, кој може добро да одговори како најистурен напаѓач или како крилен фудбалер.

Кеба Кебел Сусо е нов играч на ФК Вардар. 26 годишниот напаѓач од Гамбија ни доаѓа од екипата на Јадран Декани од Словенија каде постигна 7 голови на 12 натпревари, а во досегашниот тек на кариерата настапувал и за екипите на Атард и Викторија Хотспурс на Малта.

Инаку, Кеба Кебел Сусо вчера одигра 10-сетина минути против ФК Саса и постигна два гола.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вардар не се шегува: Го потпиша и…

Раководството на ФК Вардар прави големи работи,…

(Видео) Нападнат малолетник од повеќе лица Албанци…

На социјалните мрежи се појави вознемирувачко видео…

Жена е повредена во сообраќајката кај „Ист…

Жена е повредена во сообраќајката што се…

Пендаровски смирува: Ќе се донесат измени на…

Претседателот на државата Стево Пендаровски во изјава…

Ова се измените – еве до кога…

Со 89 гласа ЗА, пратениците ја изгласаа…