Вечерва хуманитарни “Тешки муабети” со Филип Петровски: Сите донации ќе бидат за семејството Николовски од Кратово

t

Не прошуштајте ја денешната епизода на Тешки муабети заедно со уредникот на Инфомакс, Александар Митовски, Милош Милошевски и нашиот ко-водител Филип Петровски.

Емисијата можете да ја следите во живо на Јутјуб, Фејсбук, Твитер и Телеграм каналите на Инфомакс, со почеток во 21.30 часот.

Денешната емисија ќе биде емисија за донации, односно сите средства кои ќе се соберат ќе бидат донирани на семејството Николовски од Кратово. Нивната сторија можете да ја прочитате во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Митовски: Никогаш, никому американците не влепиле ваков…

Не дека многу ги почитувам или поздравувам…

(Видео) Прекината хуманитарната акција за семејството Николовски…

Хуманитарната акција за семејството Николовски од Кратово…

Вечерва хуманитарни “Тешки муабети” со Филип Петровски:…

Не прошуштајте ја денешната епизода на Тешки…

Пукање во Кратово: Маж нападнал полицаец!

Доцна синоќа во 21:30 часот на ул.„Ѓорги…

Сообраќајот на овој патен правец утрово е…

Од АМСМ информираат дека утрово, од 08:00…