Објавено на:

Вештачката интелегенција ги извиси израелските служби и не успеа да го предвиди нападот на Хамас

t

Вештачката интелегенција ги извиси израелските служби и не успеа да го предвиди нападот на Хамас. Израелските служби поради недостиг на чоевечки ресурси и информатори во Газа и помеѓу Хамас беше премногу ослонета на вештачката интелегенција која максимално ги извиси во предвидувањето на можен напад од Хамас и иако египетските служби ги алармирале израелските служби дека се подготвува нешто големо една недела пред нападот на Хамас, вештачката интелегенција која се користи од израелското разузнавање ги отфрлила овие предупредувања како неосновани, изјави Алистер Крук, екс дипломат и разузнавач од Велика Британија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Француското разузнавање бара откажување на церемонијата за…

Генералниот директорат за внатрешна безбедност на Франција…

Итен прекин на огнот! Путин и претседателот…

Претседателите на Русија и Египет, Владимир Путин…

Египет ќе ја отвори границата за хуманитарна…

Претседателот на Египет, Абдел Фатах ал-Сиси одобри…

Во Египет собир на приврзаници на Сиси…

Неколку илјади приврзаници на египетскиот претседател Абдел…

Moрнарицата на САД: Кина има 200 пати…

Во протечениот извештај од американското морнаричко разузнавање…