Веља Невоља влегол во филм: Кyпил стан во зградата каде што се снимал „Јужни ветар“

t

Познатата сцена од првиот дел на филмот „Јужен ветер“ во кој главниот лик Петар Марас, кој го игра Милош Биковиќ, бега од полицијата, е снимена во луксузен комплекс на Звездара во Белград, каде што Вељко Беливук, водач на една од најмонструозните криминални групи во регионот има стан

Во сцената која е снимена во комплексот, криминалецот Мараш гол до половината и бос трча по скалите додека специјалците со долги буриња го гаѓаат во нозете. Тој исфрла жена од автомобилот, седнува во него и бега, а во позадина останува прекрасна зграда. Оваа сцена е снимена во 2016 година и, според нашиот извор, Вељко Беливук најверојатно тогаш живеел на таа адреса.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најскапата серија на сите времиња „Прстените на…

Објавени се насловот, датумот на емитување и…

(Видео) Нов македонски филм – Творба на…

Група млади луѓе изработија нов македонски филм.…

Ќе се снима документарен филм за Ноле…

Се подготвува документарен филм за Новак Ѓоковиќ…

По филмот, ќе се снима и серија…

По хит филмот „Тома“ кој предизвика бура…

Aвтoрoт нa трeтo пoлyврeмe: Прeдлагaм бyгaритe дa…

По повод бугарскиот документарец „Последно Полувреме“ Дарко…