(Видео)Вознемирувачка снимка од грабеж со нож на продавница на „Солета“ во ТЦ „Буњаковец“

t

Во два наврати во само еден месец, ист крадец врши кражба на продавницата на „Солета“ во строгиот центар на градот, поточно, во ТЦ „Буњаковец“.

Како што може да се види и од снимките, и во двата наврати истото лице употребува нож за да и се закани на продавачката да ја отвори касата со пари.


При првата кражба, крадецот поминал без проблеми, па успешно ја ограбил продавницата, но во вториот наврат со нож прободена неколку пати е продавачката која храбро се спротивставува на крадецот.

Случаите се пријавени во полиција, но од МВР до сега немаат инфомрација кој е крадецот и каде да го најдат. Според информациите на Инфомакс од истрагата, полицијата прво тврдела дека крадецот е познат на нив, но потоа ја промениле оваа информација во НН сторител.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео)Вознемирувачка снимка од грабеж со нож на…

Во два наврати во само еден месец,…

Го фатиле на дело: 25 годишен битолчанец…

На 07.04.2022 на ул.„Нико Фундали” во Битола,…

Наместо да спречува крадел: Полицаец и вработен…

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и…

Врие од крадци: Украдени пари од лабораторија…

Вработена од приватна лабораторија од Куманово пријавила…

Срамота: Се обидел да краде од црква…

На 03.03.2022 во 14.00 часот на бул.„АСНОМ“…