(Видео) Автогол на Миовски: Грузија води со 1:0

t

Фудбалерите на Македонија доминираа и притискаа во првите 35 минути на „Динамо Арена“ против Грузија, меѓутоа откако не ги реализираа своите шанси, пристигна казната на спротивната страна. 

Откако Грузијците ја имаа првата вистинска шанса со удар откосо и изнудија атрактивна парада на Столе Димитриевски, голот падна од корнерот по неа во 35. минута. Квича Квараташкелија упати незгодна полувисока топка низ петерецот, а наместо свој соигра го погоди Бојан Миовски и топката се одби во мрежата. 

Извор: Gol.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонките се мажат најмлади во регионот, на…

Жените во Македонија најмлади стапуваат во брак…

ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ГЛАСА И СО…

Пратениците денеска го изгласаа Изборниот законик, со…

Грузија ја обвини Украина дека се обидува…

Грузискиот премиер ја обвини Украина дека се…

Исчезна 14-годишната Ринеса: Ако имате било каква…

Новинарот Фуркан Салиу, објави дека е исчезнато…

Европскиот план за развој на Западен Балкан…

САД ја поддржуваат ЕУ во намерата да…