(Видео) Ангелов: УЧК во 2001 година немаше никаква шанса за победа, македонските сили беа апсолутно надмоќни!

t

Стојанче Ангелов во денешната епизода на Тешки муабети истакна дека во 2001 година терористите од УЧК немале никакви шанси да ги победат македонските сили, како коментар на изјавата на Ахмети дека тие победиле во конфликтот.

– Ахмети таа изјава ја имаше дадено во Шипковица каде беше нивниот главен штаб на УЧК.

Ние во 2001 година бевме надмоќни имавме минофрлачи, борбени хеликоптери, бомби, пушки, борени авиони, немаа теоретски шанси. Во ниеден случај не можеа да не победат, ама се поставува друго прашање, дали ние ќе ги победевме?

Албанците ќе останеа таму да живеат и да го исчистевме селото, Македонија е на сите не само на Македонците. Учествував во чистењето на Селце, кое е етнички целосно албанско село.

Ние бевме надмоќни, ппобедивме секаде, во 2001 година изгубија политичарите. Потпишувањето на Рамковниот договор им падна тешко и на Бошковски и на Георгиевски, но бевме добро притиснати (од странство). – вели Ангелов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ахмети за ТВ21 по состанокот со Таравари:…

Во просториите на општина Гостивар попладнево се…

Најкорумпираниот функционер на ДУИ, Беким Мемети ги…

Беким Мемеди е единствениот албански шериф во…

Ахмети – Лудва: Уставните измени се многу…

 Скрининг процесот, уставните измени, европската интеграција и…

Ангелов: Најголем број од пожарите се предизвикани…

Вкупно 2.082 пожари евидентира Центарот за управување…

Општина Маврово и Ростуше бара прогласување кризна…

Во националниот парк Маврово, но и на…