Објавено на:

(Видео) Борисов гневен излезе од притвор: Ова е одвратно – Не вратија во времето на комунизмот

t

Поранешниот премиер на Бугарија, Бојко Борисов беше пуштен од притвор откако вчера беше приведен поради наводни уцени кои ги направил во период од 2014 до 2019 година.

Борисов беше пречекан на улица од неговите поддржувачи, по што даде кратка изјава за бугарските медиуми.

-Ова е одвратно, брутално, нè вратија во комунизмот. Синоќа вечеравме со децата, кога влегоа униформирани лица и ми ја претресоа куќата, кажа Борисов.

Погледнете го видеото на следниот линк: https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=1281539775701682

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Обвинителството бара притвор за насилникот кој претепа…

Основното јавното обвинителство отвори истрага против 20-годишник…

Кичевчанец заработи притвор откако терал друг маж…

На 04.09.2022 полициски службеници од ОВР Кичево…

Бугарското обвинителство бара траен притвор за српскиот…

Окружното обвинителство во Стара Загора побара од…

ОЈО бара притвор за еден од пукачите…

„Постапувајќи по поднесена кривична пријава, Основното јавно…

Обвинителството ќе бара притвор за сите обвинетите…

Инфомакс открива дека обвинителството ќе бара притвор…